سرپرست معاونت اقتصادی شهرداری مشهد 1400-03-11

اعلام آمادگی کنسول گری افغانستان برای تجارت و توسعه سرمایه گذاری در شهر مشهد

سرپرست معاونت اقتصادی شهرداری مشهد گفت: این سازمان در10 سال گذشته نزدیک به 50 پروژه بزرگ با مشارکت سرمایه گذاران مختلف داخلی و خارجی تعریف نموده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد، مهدی حاتمی، سرپرست معاونت اقتصادی شهرداری مشهد در نشست مشترک با عبدالجابر انصار، سر کنسول افغانستان و جمعی از تجار و سرمایه گذاران این کشور که در خصوص بررسی پروژه‌های قابل سرمایه‌گذاری در شهر مشهد برگزار شد، بیان کرد: در روابط بین الملل ، تلاش ما مبتنی بر تقویت ارتباط ها و افزایش استفاده از ظرفیت های فی مابین با کشورهای همجوار است.

 

وی افزود: در ۱۰ سال گذشته این معاونت نزدیک به ۵۰ پروژه بزرگ با مشارکت سرمایه گذاران مختلف داخلی و خارجی اجرا نموده که امیدواریم با توجه به فرصتهایی که شهرداری مشهد در اختیار دارد بتوانیم به نتیجه مطلوب و پروژه ای مشترک با کشور افغانستان برسیم.

 

در پایان عبدالجابرانصار سرکنسول کشور افغانستان یادآور شد: ضمن اینکه کشورهای افغانستان و ایران از پیشینه مشترکی برخوردار است، یکی از اهداف ما ایجاد گامی موثر برای توسعه پایدار و تجارت دوجانبه بین الملل برای هر دو کشور است تا از این طریق زمینه ای برای سرمایه گذاری های متعدد تجار در ایران و افغانستان ایجاد شود.

وی افزود: ما سالیان سال است که با توجه به همسایگی با ایران از خدمات رفاهی این کشور استفاده میکنیم، این در حالی است که بیش از ۵ هزار تاجر افغانستانی در حال مبادله سرمایه و مشارکت اقتصادی هستند بنابراین حق را بر تزریق سرمایه در کشور ایران میدانیم که امیدواریم شاهد روابط تجاری گسترده ای باشیم.

برچسب ها:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *