سرپرست معاونت اقتصادی شهرداری مشهد اعلام کرد؛ 1399-10-14

ایجاد بیش از 10 هزار فضای پارک با اجرای پروژه های اقتصادی

سرپرست معاونت اقتصادی شهرداری مشهد گفت: از مجموع فعالیت های اقتصادی توانسته ایم بیش از 10هزار فضای پارک خودرو برای شهر تامین کنیم.

 به گزارش روابط عمومی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد، مهدی حاتمی امروز در مراسم آغاز عملیات اجرایی پارکینگ توحید که با حضور شهردارمشهد، جمعی از اعضای شورای شهر، معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک و جمعی از مدیران شهری برگزارشد، افزود: شهرداری مشهد، در ۳۶ پروژه بزرگ اقتصادی مشارکت داشته است که زیربنای این پروژه ها بیش از ۲ میلیون و۴۰۰ هزار مترمربع است.
وی اضافه کرد: از این تعداد ۲۱ پروژه با بیش از یک میلیون مترمربع زیربنا شامل ۷ مجموعه تجاری،۲ مجموعه خدماتی، ۴ مجموعه مسکن ارزان قیمت و ۸ مجموعه مختلط دارای پارکینگ عمومی به بهره برداری رسیده است که از این مشارکت ها بیش از۶۵۰۰ جای پارک عمومی استحصال شده و اکنون در حال بهره برداری است.
حاتمی تصریح کرد: در کنار پارکینگ توحید که عملیات اجرایی آن امروز آغاز شد، ۱۵ پروژه مشارکتی دیگر شامل ۵ پروژه تجاری ۳ مجموع مسکونی و اداری، ۳ مجموعه مسکونی ارزان قیمت و ۳ مجموعه مختلط دارای پارکینگ عمومی نیز با زیربنای بیش از یک میلون و ۴۰۰ هزار متر مربع در حال ساخت است که از این مجموعه ها نیز ۳ هزار و ۶۰۰ فضای پارک خودرو استحصال خواهد شد.
وی با بیان اینکه از مجموع فعالیت های اقتصادی توانسته ایم بیش از ۱۰هزار فضای پارک خودرو برای شهر تامین کنیم، اظهارکرد: پارکینگ توحید که عملیات اجرایی آن امروز آغاز شد طی سال های گذشته ۲ بار به صورت پیمانکاری عرضه شد که به دلایل اینکه شرایط مناسب نبود مشارکت کننده نداشت، لذا شهرداری با تغییر زیربناها و با کمک کمیسیون ماده پنج به طرحی رسید که هم توجیه اقتصادی دارد و هم پارکینگ مورد نیاز میدان شهدا را تامین مالی می کند.
سرپرست معاونت اقتصادی شهرداری مشهد ادامه داد: پارکینگ توحید در ۵ طبقه پارکینگ زیر سطحی عمومی با زیربنای ۴۰ هزار مترمربع و ۲ طبقه پارکینگ زیر سطحی اختصاصی با زیربنای ۱۵هزار مترمربع و ۶۵ هزار مترمربع فضای تجاری ،مسکونی و اقامتی با اعتباری بالغ بر ۶۳۴ میلیارد تومان احداث خواهد شد که سهم الشرکه شهرداری که ۳۰ درصد و به مبلغ بیش از۱۹۴ میلیارد تومان است ابتدا از محل پارکینگ عمومی این مجموعه تامین می شود.
وی افزود: طبق برنامه ریزی های انجام شده سرمایه گذار متعهد شده است تا ظرف ۱۴ ماه پارکینگ های عمومی مجموعه توحید را احداث و به شهرداری مشهد تحویل نماید که امیدواریم بهره برداری از این پارکینگ باعث رونق بخشی به پروژه میدان شهدا شود.

برچسب ها:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *