1398/02/28

برپایی فضاهای مفرح شهری، مورد توجه مدیریت شهری

معاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری مشهد گفت: برپایی فضاهای مفرح شهری به منظور ایجاد حس نشاط اجتماعی و حس تعلق شهری بین شهروندان مشهد، یک رویکرد کلی است و بسیار مورد توجه مدیریت شهری قرار دارد و در حوزه‌های مختلف نیز این موضوع دنبال می شود

به گزارش روابط عمومی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد، شهریار آل شیخ، در پایان بازدید از «خیابان فرهنگ، هنر و غذا» افزود: طرح خیابان‌ها و پیاده‌راه‌های ساعت محور نیز یکی از همین دست طرح‌ها است و شهرداری برپایی آن‌ها را دنبال می کند.

وی ادامه داد: طرح‌هایی که زیست‌پذیری شهر را افزایش داده و باعث افزایش نشاط اجتماعی ‌شوند و جدای از این موارد، در شهر زائرپذیری به مانند مشهد، باعث غنای زمان های فراغت زائران می شوند، می توانند به اقتصاد شهر کمک کنند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری مشهد در ادامه با تاکید بر اینکه این چنین طرح‌هایی با دو رویکرد همزمان شهروندی و زائری، می تواند مورد استقبال هر دو باشد، افزود: ما باید حیاط شبانه شهر را غنا دهیم و چنین طرح‌هایی که می تواند ما را در این مسیر کمک کنند، قطعا مورد استقبال مردم قرار خواهند گرفت.

وی بیان داشت: علاوه بر اینکه مردم می توانند بدون واسطه با هنرمندان ارتباط بگیرند که این خود سبب ارتباط بیش از پیش مردم با هنر خواهد بود، حضور هنرمندان و عرضه محصولات تولیدی خود، می تواند به اقتصاد هنر و هنرمندان مشهد نیز کمک شایانی کند.

وی در پایان گفت: به طور قطع شهرداری به دنبال این است که خیابان های پیاده مدار را در چندین منطقه شهری ایجاد کند و در برنامه مدیریت شهری وجود دارد که با استفاده از چنین تجربه‌هایی، بتواند این طرح ها را در نقاط دیگر شهر نیز برپا دارد. البته ما در گذشته تجربه خیابان جنت را داشتیم که تجربه خوبی نبود و الان می توانیم با تجربه‌ای که در این طرح کسب کرده‌ایم، برای آن خیابان نیز برنامه‌ریزی کنیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *