رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکت های شهرداری مشهد: ۱۳۹۷/۰۷/۲۳

تعامل با مردم لزوم بازآفرینی فضاهای شهری است

دومین کارگاه بازآفرینی فضاهای شهری با حضور معاون اقتصادی شهردار و رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکت ها برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد، احمد نوروزی، تعامل با مردم را لزوم بازآفرینی فضاهای شهری دانست و عنوان کرد: برای به سرانجام رسیدن امور شهری باید برنامه و اجرای مناسبی داشته باشید زیرا که برقراری ارتباط، تعامل و توجه به خواسته های شهروندان ساده نیست. نقش و توان مردم لایتناهی است بنابراین با اراده و خواست مردم حرکت اتفاق می‌افتد و جمهوری اسلامی نیز یکی از همین مصادیق است.
وی با بیان اینکه در کشور سرمایه‌های خرد بسیار زیادی وجود دارد؛ تصریح کرد: هر گامی که در شهرداری برداشته می شود باید به گونه ای باشد که برای افراد دخیل در آن منفعت داشته باشد. امری که مردم مالک، کارفرما و سرمایه‌دار آن بوده. و تصمیم گیرنده اصلی خود مردم محسوب می شوند. برنامه ابتدا باید با مردم تدوین شود، همان‌طور که خودمان اجازه نمی‌دهیم فرد دیگری برای سرمایه های شخصی ما تصمیم بگیرد، این حق را برای آنان هم باید به‌رسمیت بشناسیم و شرایط حضورشان را فراهم کنیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی شورای شهر مشهد با اشاره به اهمیت کار اجتماعی در این خصوص افزود: بسیاری کار اجتماعی را یک کار جانبی و نمایشی می‌بینند اما باید با علاقه و خواسته‌های مردم همراه شویم و آن را بشنویم، در جریان مسائل و مشکلاتشان قرار گرفته و برای رفع آن‌ها تلاش کنیم. اگر این سهم را برای خود قائل هستید، می‌توانید به‌سراغ تسهیل‌گری حرکت کرده و انتظار نتیجه‌گیری هم داشته باشید.

نوروزی در ادامه افزود: بازآفرینی و مقاوم‌سازی زمانی اتفاق خواهد افتاد که بتوانید مردم را با خود همراه کنید. باید به این نکته توجه داشت که نگاه شهرداری و شورای شهر به این مجموعه برای کسب درآمد نیست، شهر مشهد در زمینه های بسیاری از پتانسیل بالایی برخوردار است، ضعیف‌ترین نقاط شهر مشهد از نظر اقتصادی از برخی شهرهایی که به ظاهر خیلی قوی هستند قوی‌تر است اما اگر باور نباشد هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

وی با اشاره به اینکه نگاه شهرداری و شورای شهر در این مجموعه اصلاً اقتصادی و برای کسب درآمد نیست؛ یادآور شد: شورای شهر مشهد برای به‌ تصویب رساندن مصوبات مورد نیاز این مجموعه اعلام آمادگی کرده است.

بخش پایانی دومین جلسه از کارگاه بازآفرینی، سخنرانی دکتر محمود اولاد در خصوص موضوعات و محورهای بازآفرینی شهری بود.

برچسب ها:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *