رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد در اولین نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری و اقتصاد شهری خبر داد:

پیشرو بودن شهرداری مشهد در حل مشکلات حقوقی قراردادهای سرمایه گذاری و مشارکتی

رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد از حل مشکلات حقوقی قراردادهای سرمایه گذاری و مشارکتی و همچنین تهیه قراردادهای متنوع و استاندارد در این خصوص خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد، سید محسن حسینی پویا در حاشیه بازدید از اولین نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری و اقتصاد شهری، بیان کرد: با آغاز به کار شورای پنجم و راه اندازی کمیسیون حقوقی، بررسی پروژه های سرمایه گذاری و مشارکتی شهرداری از حیث حقوقی در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی فنی و کارشناسی، مشخص شد بیشترین مشکلات موجود در این راستا، در حوزه قراردادهای منعقد شده شهرداری با سرمایه گذاران پروژه های مشارکتی است لذا اصلاح قرارداد پروژه های سرمایه گذاری و مشارکتی کلید خورد.

حسینی پویا ادامه داد: بخشی از مشکلات موجود، بخاطر نوع تنظیم قراردادها بوده و بخشی دیگر نیز در اثر وضعیت اقتصادی جامعه ایجاد شده بود، لذا با فراهم کردن قراردادهای استاندارد، در مرحله اول به دنبال تامین شدن منافع شهرداری و در ادامه تامین منافع شرکای شهرداری حرکت کردیم، زیرا در قرارداد خوب، منافع و تعهدات طرفین، به خوبی باید دیده شود تا به نتیجه مطلوب برسد.

وی خاطر نشان ساخت: در حال حاظر در زمینه قراردادهای پروژه های سرمایه گذاری و مشارکتی، به الگوهای استاندارد و خوبی رسیده ایم که در شهرداری های سراسر کشور، کمتر نمونه آن به چشم می خورد، مشهد در زمینه تنوع نمونه های استاندارد قراردادهای سرمایه گذاری در سطح کشور مشروح است.

رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد در پایان اذعان داشت: برگزاری این نمایشگاه بیانگر آن است که شهر مسهد دارای محیط امن و آرام است که برای سرمایه گذاری قابل اتکا بوده و این مهم، جاذبه ای برای سرمایه گذاران محسوب می شود.

شایان ذکراست نخستین نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری واقتصادشهری از۱۲تا۱۶آذرماه درمحل نمایشگاه بین المللی مشهدبرگزارمی شود.

برچسب ها:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *