رییس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد در اولین نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری و اقتصاد شهری عنوان کرد؛

بازگشت رونق سرمایه گذاری به شهر با اعتماد سازی و تغییر موضوع پروژه های اقتصادی

با همین تغییر رویکرد، پروژه های زیادی در زمینه های تفریحی، گردشگری و گذران اوقات فراغت برای شهروندان و زائران تعریف شده است تا علاوه بر شهروندان مشهدی، ۳۰ میلیون زائر نیز بتوانند وقت های فراغت بعد از زیارت بارگاه منور رضوی را، به خوبی سپری کنند.

رییس کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکت های شورای اسلامی شهر مشهد از بازگشت رونق سرمایه گذاری به شهر با اعتماد سازی حاصل از حل مشکلات پروژه های مشارکتی، تغییر موضوع پروژه های سرمایه گذاری و تغییر رویکرد، در این دوره از مدیریت شهری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد، احمد نوروزی در حاشیه بازدید از نخستین نمایشگاه فرصت های اقتصادی و سرمایه اقتصادی عنوان کرد: شورای پنجم چند مهم را برای رونق سرمایه گذاری در دستور کار خود قرار داد که اولین مورد، اعتماد سازی برای بازگرداندن سرمایه گذاران به این شهر بود.
وی افزود: تعداد زیادی از پروژه های سرمایه گذاری و مشارکتی، دچار مشکل شده و با شهرداری، اختلافات متعددی پیدا کرده بودند لذا اولین گام برای اعتمادسازی را، حل مشکل این پروژه ها، برای برون رفت از رکود و جذب سرمایه گذار جدید تعریف کردیم.
وی اضافه کرد: در گام بعدی، تغییر رویکرد سرمایه گذاری، در دو بُعد موضوعی و موضعی در دستور کار قرار گرفت و در این خصوص لایحه رونق بخشی به ساخت و ساز را در شورای شهر به تصویب رساندیم تا بر اساس آن، مشوق و تخفیف های ویژه ای در حوزه دریافت حقوق شهرداری، به سازندگان مجتمع های با کاربری مختلط در مناطق مختلف شهر اعطا شود.
نوروزی در ادامه به تغییر موضوعات سرمایه گذاری نیز اشاره کرد و افزود: تلاش شد با انجام مطالعات کارشناسی و همچنین بهره گیری از نتایج مطالعات صورت گرفته در دوره های قبل مدیریت شهری، پروژه های سرمایه گذاری جدید را در حوزه ها و موضوعات مورد نیاز شهر و شهروندان تعریف نماییم.
وی اذعان داشت: با همین تغییر رویکرد، پروژه های زیادی در زمینه های تفریحی، گردشگری و گذران اوقات فراغت برای شهروندان و زائران تعریف شده است تا علاوه بر شهروندان مشهدی، ۳۰ میلیون زائر نیز بتوانند وقت های فراغت بعد از زیارت بارگاه منور رضوی را، به خوبی سپری کنند.
رییس کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکت های شورای اسلامی شهر مشهد خاطرنشان ‌کرد: این نمایشگاه فرصت مناسبی است برای معرفی پروژه های در حال اجرا و همچنین پروژه ها و بسته های سرمایه گذاری جدید تعریف شده به سرمایه گذاران علاقمند و همچنین ایجاد ارتباط میان شرکت های سازنده و مجری با شرکت های تامین سرمایه، جهت تامین سرمایه مورد نیاز برای اجرای پروژه های سرمایه گذاری. 

برچسب ها:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *