سرکنسول عراق در مشهد؛

امنیت سرمایه موثرترین مولفه در جذب سرمایه گذار خارجی است

مسئولین می توانند از طریق نمایندگی کشورهای مستقر در کلانشهر مشهد جذب سرمایه گذار خارجی داشته باشند.

سرکنسول عراق در مشهد گفت: امنیت سرمایه موثرترین مولفه در جذب سرمایه گذار خارجی است.

به گزارش روابط عمومی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد، سامر جعفر زبیدی اظهار کرد: برگشت سرمایه مهم ترین دغدغه هر سرمایه گذاری است، لذا باید امنیت سرمایه گذاری به آن میزان برای سرمایه گذار فراهم باشد تا سرمایه گذار بتواند عایدی خود را با امنیت به کشورش بازگرداند.

سرکنسول عراق در مشهد با بیان اینکه امنیت سرمایه موثرترین مولفه در جذب سرمایه گذار خارجی است، تصریح کرد: امنیت سرمایه یکی از مهم ترین مسائلی است که می تواند سرمایه ها را به این شهر جذب کند، علی رغم وجود جذابیت های بسیار خوبی که کلانشهر مشهد در حوزه سرمایه گذاری دارد.

وی عنوان کرد: دولت باید برگشت سرمایه  را برای سرمایه گذار خارجی تضمین کند، کما این که این مساله در بسیاری از کشورها صدق می کند و دولت امنیت سرمایه را تضمین می کند.

سرکنسول عراق در مشهد اظهار کرد: دولت بایستی ضامن پروژه های بخش خصوصی باشد که این مهم قوت قلب بیشتری برای سرمایه گذار خارجی خواهد بود تا آنان نیز به حوزه سرمایه گذاری ورود پیدا کنند و دغدغه ای در این حوزه نداشته باشند.

زبیدی تصریح کرد: مشهد کلانشهر پویایی است که در طول سال میزبان میلیون ها زائر بوده است و از سوی دیگر سرمایه گذاری بسیاری را در حوزه گردشگری و صنعتی در این شهر شاهد بوده ایم. 

سرکنسول عراق در مشهد خاطرنشان کرد: بسیاری از سرمایه گذاران نیز در کشورهای عربی و عراق اعلام آمادگی دارند تا  در صورت وجود امکانات و تسهیلات کافی در این شهر سرمایه گذاری کنند، کما این که در حال حاضر نیز شاهد چنین سرمایه گذاری هایی در این کلانشهر هستیم.

زبیدی با بیان اینکه در چند سال اخیر شاهد هستیم که دولت و شهرداری ها حمایت های خوبی را برای جذب سرمایه گذار داشته اند، تصریح کرد: تقریبا کلانشهر مشهد در جذب سرمایه گذار خارجی به تازگی ورود پیدا کرده است، از این رو ضرورت دارد این کلانشهر همچون سایر کشورها تسهیلات ویژه ای را برای سرمایه گذاران فراهم آورند تا سرمایه گذاران رغبت بیشتری برای سرمایه گذاری داشته باشند.

وی ادامه داد: ضرورت دارد که فرصت های سرمایه گذاری بیشتر برای سرمایه گذاران خارجی تببین شود و سند جامعی برای شناسایی فرصت های سرمایه گذاری برای آنان تدوین شود. 

سرکنسول عراق در مشهد خاطرنشان کرد: مسئولین می توانند از طریق نمایندگی کشورهای مستقر در کلانشهر مشهد جذب سرمایه گذار خارجی داشته باشند.

زبیدی عنوان کرد: تعاملات خوبی بین کشور عراق و مسئولین شهر  مشهد در حوزه گردشگری صورت گرفته است  چنان که در زمینه خرید ملک و مسکن در مشهد شاهد ده ها و شاید صدها شهروند عراقی هستیم که در طول سال برای خرید و سرمایه گذاری به کلانشهر ورود پیدا می کنند و سرمایه گذاری های خوبی در این حوزه انجام می دهند.

شایان ذکر است نخستین نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری و اقتصاد شهری از ۱۲ تا ۱۶ آذرماه در محل نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار می گردد.  

برچسب ها:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *