رئیس کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای شهر مشهد: 1398/02/31

شهر مشهد نیازمند ایجاد ظرفیت های تفریحی در نقاط مختلف شهر است

باید در تمام فضاهای شهری اینگونه ظرفیت های تفریحی که شور و نشاط را در شهر و برای شهروندان ایجاد می کند تجربه کنیم.

به گزارش روابط عمومی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد، بتول گندمی،رئیس کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای شهر مشهد در حاشیه بازدید از (خیابان فرهنگ، هنر و غذا) عنوان کرد: با گذشت دو سال از روی کار آمدن شورای جدید، شهر مشهد سومین تجربه را در برگزاری خیابان غذا کسب کرده است. این بار رویداد خیابان غذا به صورت تلفیقی از غذا، هنر و فرهنگ برای مردم رخ نمایان نموده و به نوعی از جهات دیگر مکانی برای گذراندن اوقات فراغت شهروندان هم محسوب می شود.

وی در ادامه افزود: این رویداد در فضای تاریخی و با صفای خیابان خیام شهر مشهد برگزار شده، امری که هوای مطلوب اردیبهشت ماه هم از سوی دیگر نقاط قوت و پتانسیل بالایی را برای این برنامه ایجاد نموده است. به طبع با برگزاری پیاپی این گونه برنامه ها تجارب زیادی در اختیارمدیریت شهری قرار می گیرد. در دو برنامه قبلی خیابان غذا که در نوروز ۹۷ و ۹۸ برگزار شد،بارندگی یکی از دغدغه ها بود که این بار خللی در روند اجرا آن ایجاد نکرد. زمان برگزاری این برنامه از افطار تا سحر است که شاهد ازدحام جمعیت با شدت قبلی نیستیم و مردم با آرامش ازفضا استفاده می کنند.

این عضو شورا با تاکید بر اینکه شهر مشهد نیازمند این گونه ظرفیت ها در نقاط مختلف شهر است، بیان کرد: باید در تمام فضاهای شهری اینگونه ظرفیت های تفریحی که شور و نشاط را در شهر و برای شهروندان ایجاد می کند تجربه کنیم، هرسه رویداد خیابان غذا با استقبال شهروندان روبرو شده است، رویکرد ما جمع شدن خانواده ها و حضور شهروندان در عرصه های عمومی است. این قبیل برنامه ها در معاونت اقتصادی و مدیریت گردشگری در قالب پروژه های فرهنگی پیش بینی شده است، بحث برگزاری خیابان غذا در اسفند ماه سال گذشته مطرح شد که متناسب با ایام مختلف بودجه و اعتبار لازم جهت برگزاری آن در نظر گرفته می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *