معاون اقتصادی و رییس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شهرداری مشهد عنوان کرد: 1397/11/16

آماده‌سازی 100 بسته سرمایه‌گذاری برای شهر مشهد

در این دوره تاکنون قرارداد احداث 2500 واحد مسکونی منعقد شده و 1000 قرارداد در مرحله مذاکره است مبنی بر اینکه هدف ما 5000 واحد مسکونی مشارکتی در مناطق کم برخوردار و حاشیه شهر است.

معاون اقتصادی و رییس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شهرداری مشهد با اشاره به آماده‌سازی ۱۰۰ بسته سرمایه‌گذاری برای شهر مشهد گفت: نگاه شورای شهر پنجم به بحث اقتصادی نگاه حمایتی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، رضا خواجه نائینی در چهاردهمین نشست کمیسیون سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شهرداری‌های کلانشهرهای ایران، اظهار داشت: نگاه شورای پنجم به بحث اقتصادی نگاه حمایتی است و تاکنون لایحه‌ای نبوده است که به صحن شورا ببریم و تصویب نشود.

معاون اقتصادی و رییس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شهرداری مشهد با بیان اینکه در این دوره از مدیریت شهری غلبه نگاه اقتصادی وجود دارد، افزود: در اوضاع اقتصادی کشور استفاده از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی بحث مهمی به خصوص در شهر مشهد است.

وی خاطرنشان کرد: بعد تعیین و تکلیف شدن ۱۶ پروژه که طی سال‌ها با مشکل مواجه بود، پیام خوبی به سرمایه‌گذاران فرستاد که منجر به ایجاد اعتماد شد و ۳ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان قرارداد جدید منعقد شد که یکی از آنها قرارداد طرق در سه بخش اقامتی، تفریحی و تصفیه خانه است.

خواجه نائینی با اشاره به اینکه از ابتدای شورای اول تا چهارم قرارداد ساخت ۴۰۰۰ واحد مسکونی مشارکتی در حاشیه شهر منعقد شده است، گفت: در این دوره تاکنون قرارداد احداث ۲۵۰۰ واحد مسکونی منعقد شده و ۱۰۰۰ قرارداد در مرحله مذاکره است مبنی بر اینکه هدف ما ۵۰۰۰ واحد مسکونی مشارکتی در مناطق کم برخوردار و حاشیه شهر است.

وی با بیان اینکه در خصوص انجام پروژه‌های تهاتری استقبال خوبی از سمت سرمایه‌گذاران صورت گرفته است، گفت: بحث دیگر در حوزه اقتصادی تامین منابع مالی از طریق تقاضای بودجه دولت، اوراق یا اخذ وام‌های مختلف است که تاکنون حوزه ما توانسته ۲۶۰۰ میلیارد تومان برای شهرداری مشهد تامین مالی کند.

خواجه نائینی با اشاره به اینکه ۳۰۰۰ میلیارد تومان بدهی معوقه شهرداری با رایزنی‌ها پرداخت شده است و اکنون بدهی معوقی نداریم، تصریح کرد: ۱۰۰ بسته سرمایه‌گذاری از پروژه‌ها در حوزه‌های مسکونی، تجاری، تفریحی، بوستان، پارکینگ و … آماده شده است.

وی ادامه داد: بحث فروش، بازاریابی و بهره‌برداری از پروژه‌ها را بر اصل شفاف‌سازی و مزایده داریم که تاکنون ۳۰۰ میلیارد تومان فروش و ۵ میلیارد تومان از محل اجارات داشتند.

خواجه نائینی گفت: دو اداره جدید سرمایه‌گذاری خارجی و سرمایه‌گذاری‎های نوین زیرمجموعه معاونت اقتصادی تاسیس شده و امیدواریم با اشتراک گذاشتن اطلاعات و تجربیات بین کلانشهرها به نتایج موثری دست پیدا کنیم.

برچسب ها:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *