سرپرست اداره کل حوزه شهردار مشهد: 1398/02/26

عمارت تاریخی چهاربرج به همت شهرداری مشهد احیا شد

روند بازسازی و مرمت این عمارت تاریخی مراحل پایانی خود را طی می کند و طی چند روز آینده و همزمان با زادروز فردوسی آماده بهره برداری خواهد شد.

سرپرست اداره کل حوزه شهردار مشهد گفت: عمارت تاریخی چهار برج واقعه در منطقه تاریخی توس به همت شهرداری از خطر تخریب نجات یافته و احیا شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مهدی حاتمی امروز و در حاشیه بازدید از روند مرمت و بازسازی عمارت تاریخی چهاربرج افزود: مجموعه تاریخی معروف به عمارت چهاربرج با وسعت ۵۲۰۰ متر و قدمتی حدود ۲۰۰ سال در منطقه تاریخی توس واقع شده است.
وی اضافه کرد: این بنای تاریخی که در معرض خطر تخریب قرارداشت با تاکیدات شهردار مشهد و با پیگیری های معاونت مالی و پشتیبانی شهرداری و طی توافقی به مدت طولانی در اختیار شهرداری قرار گرفت.
وی با بیان اینکه عمارت چهار برج پس از مرمت و بازسازی تبدیل به یک مجموعه گردشگری خواهد شد، اظهار کرد: روند بازسازی و مرمت این عمارت تاریخی مراحل پایانی خود را طی می کند و طی چند روز آینده و همزمان با زادروز فردوسی آماده بهره برداری خواهد شد.
حاتمی ادامه داد: تمامی هزینه ها و عملیات اجرایی نوسازی و مرمت عمارت تاریخی چهاربرج توسط شهرداری مشهد انجام شده است و طرح ها اجرا شده به تائید سازمان میراث فرهنگی و گردشگری رسیده است.
سرپرست اداره کل حوزه شهردار گفت: پس از پایان عملیات مرمت و بهره برداری از عمارت این مجموعه به عنوان مجموعه گردشگری در فاز دوم و با استفاده از ظرفیت های سرمایه گذار بخش خصوصی تکمیل خواهد شد و بخش هایی دیگر از جمله موزه مرتبط با شاهنامه و فردوسی به آن اضافه خواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *