پرفسور علی قنبری پارسا در همایش ملی بازآفرینی فضاهای شهری تاکید کرد: ۱۳۹۷/۰۷/۲۶

لزوم استفاده از منبع نوآورانه افزایش ارزش زمین برای تامین مالی در طرح‌های نوسازی و بهسازی شهری

پرفسور علی قنبری پارسا بر لزوم استفاده از منبع نوآورانه افزایش ارزش زمین برای تامین مالی در طرح‌های نوسازی و بهسازی شهری تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد، علی قنبری پارسا، دکترای املاک و مستغلات ساکن لندن در تماس ویدئو کنفرانسی با همایش ملی بازآفرینی فضاهای شهری که به همت معاونت اقتصادی در تالار شهر برگزار شد، در مورد ایده‌های جدید برای ارزیابی پروژه‌های بازآفرینی پروژه‌های مگاشهری عنوان کرد: تعریف استاندارد و جهان شمولی برای مگا پروژه‌های بازآفرینی شهری وجود ندارد. مگا پروژه‌های بازآفرینی شهری غالبا به خاطر پیچیدگی خاص و زمانبر بودن، چالش برانگیز هستند.

وی افزود: سرریزهای شهری شدنِ بی ساختار را می‌توان در بهداشت ضعیف، آلودگی هوا، ترافیک، نابسامانی کودکان با روان ناسالم و جرم و جنایت دید.

پرفسور علی قنبری پارسا با طرح یک مثال اذعان داشت: مگا پروژه‌هایی مانند سونگداگو کره بعید است همه‌گیری به ارمغان آورند و نظر همه مردم را جلب نمایند زیرا هزینه بالایی دارند. وی ادامه داد: باز آفرینی هوشمند و پایدار کمک می‌کند که به برنامه‌ریزی تاب‌آوری در میان نویزهای منطقه‌ای و محله‌ای بصیرت بخشی کنیم.

وی در پایان تصریح کرد: یک منبع نوآورانه، برای تامین مالی در طرح‌های نوسازی و بهسازی، استفاده از افزایش ارزش زمین در طرح است که از طریق خط راه آهن و مترو، شبکه معابر و … صورت می‌گیرد. لازم به ذکر است این همایش پس از برگزاری سه روز کارگاه آموزشی، با حضور مدیران استانی و شهری و همچنین متقاضیان دریافت مجوز راه‌اندازی دفاتر تسهیل‌گری در شهر مشهد برگزار شد.

برچسب ها:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *