مدیرکل حوزه شهردار و امور هماهنگی مناطق شهرداری مشهد؛

فرصت های سرمایه گذاری در دوره اخیر مدیریت شهری بسیار گسترده شده است

در واقع تقریبا تمامی این دستگاه ها در یک راستا حرکت می کنند تا بتوانند با تعامل و همکاری، شهر را اداره کنند و یک محیط آرام، امن و با نشاطی از شهر مشهد به نمایش گذاشته شود تا بتوان در این محور سرمایه گذاری کرد.

مدیرکل حوزه شهردار و امور هماهنگی  مناطق شهرداری مشهد گفت: فرصت های سرمایه گذاری در دوره اخیر مدیریت شهری بسیار گسترده شده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد، مهدی حاتمی اظهار کرد: تا قبل از دوره اخیر مدیریت شهری تمرکز سرمایه گذاری در حوزه ساختمان بوده است، منتها طی دو سال اخیر فرصت های سرمایه گذاری بسیار گسترده تر شده است. به طور مثال در بخش تفریحات، سرگرمی  و در فعالیت های جاذب مکمل سفر فرصت هایی تعریف شده است که این فرصت ها در کتابچه فرصت های سرمایه گذاری در نمایشگاه بین المللی عرضه شده است. 

وی با بیان اینکه نمایشگاه های فرصت های سرمایه گذاری تاثیر بسزایی در گردآوری ذی نفعان با رویکردهای مختلف دارد، تصریح کرد: در سال های اخیر که رکود اقتصادی بر کشور حاکم بوده، شهر مشهد همواره به عنوان قطب اقتصادی و شهر سرمایه پذیر مطرح بوده است. 

حاتمی با بیان اینکه هدف از برگزاری نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری، آشتی دادن سرمایه گذاران با تصمیم گیران و تصمیم سازان است، عنوان کرد: ارگان های مختلفی در حوزه شناسایی فرصت های سرمایه گذاری تلاش کردند، چنان که شهرداری هفت سالی است که امور سرمایه گذاری را به صورت متمرکز در قالب معاونت اقتصادی انجام می دهد و استانداری نیز در قالب مرکز خدمات سرمایه گذاری این رسالت را بر عهده گرفته است.

وی اضافه کرد:به نظر می رسد که طی سال های اخیر به سمتی حرکت کردیم که فرصت های سرمایه گذاری شهری را به خوبی احصا کرده و به نمایش گذاشته ایم تا سرمایه گذاران براساس رشته های تخصصی و علایق خود بتوانند به این حوزه ورود پیدا کنند. 

حاتمی بابیان اینکه اگر شرایط برای سرمایه گذاری مهیا باشد، سرمایه گذار خارجی نیز جذب خواهد شد،افزود:طبیعتا در جذب سرمایه گذار خارجی به دلایلی همچون نوسانات نرخ ارز و نوع تبادلات خارجی چندان موفق عمل نکرده ایم. موارد معدودی از سرمایه گذاری اتباع حوزه خلیج فارس را در شهر مشهد شاهد هستیم که عمدتا این سرمایه گذاری ها در ساخت اماکن اقامتی منطقه ثامن و بافت پیرامونی حرم مطهر متمرکز بوده است اما در سایر زمینه ها موفقیت چندانی در جذب سرمایه گذار خارجی نداشتیم با این حال سرمایه گذار از سایر استان ها جذب شده است. 

وی یادآور شد: در حال حاضر تعامل بسیار خوبی میان دستگاه های دولتی که وظیفه ذاتی شان جذب سرمایه گذار است و دستگاه هایی که در جذب سرمایه در شرح وظایفشان نیست و در اتمسفر سیاسی و اقتصادی شهر وظایف متعددی را بر عهده دارندبه وجود آمده است که از جمله آن ها می توان به امام جمعه مشهد و تولیت آستان قدس رضوی، دستگاه های نظامی، انتظامی و کلیه دستگاه های دولتی و نهادهای عمومی همچون شهرداری اشاره کرد.

حاتمی گفت:در واقع تقریبا تمامی این دستگاه ها در یک راستا حرکت می کنند تا بتوانند با تعامل و همکاری، شهر را اداره کنند و یک محیط آرام، امن و با نشاطی از شهر مشهد به نمایش گذاشته شود تا بتوان در این محور سرمایه گذاری کرد. 

حاتمی اظهار کرد: سیال بودن قوانین مهم ترین مانع جذب سرمایه گذار است، لذا اگر بتوانیم قوانین و مقررات باثباتی را به تصویب برسانیم و تغییرات و اصلاحات نیز در جهت بهبود روابط با سرمایه گذار صورت گیرد، می توان نسبت به جذب سرمایه گذار بیشتر امیدوار بود.

حاتمی عنوان کرد: در غیر این صورت این خلا می تواند در جذب سرمایه گذار اختلال ایجاد کند. در همین راستا شهرداری و شورای شهر نیز طی دو سال اخیر سعی کرده است که جو باثباتی را ایجاد کند و به قواعد و قراردادهای قبلی احترام بگذارد و اگر اصلاحی انجام می گیرد به نفع سرمایه گذار صورت پذیرد، طبیعتا این روش خوبی برای جذب و ماندگاری سرمایه گذار خواهد بود.
شایان ذکراست نخستین نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری واقتصادشهری از۱۲تا۱۶آذرماه درمحل نمایشگاه بین المللی مشهدبرگزارمی شود. 

برچسب ها:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *