مشاور راهبردی در امور سیاست‌گذاری و توانمندسازی حاشیه شهر مشهد تاکید کرد؛

مدل مثلث توسعه اقتصادی سبب رشد و توسعه کلانشهر مشهد شده است

اساسا سرمایه گذاری شهری در فضای رقابتی جهانی تعیین کننده جایگاه شهرها است و علی رغم تمام فرصت هایی که شهرها در طول یک فرصت تاریخی به دست می آورند، باز هم بسترهایی برای سرمایه گذاری در درون بافت شهری وجود دارد که جایگاه شهرها را در عرصه بین المللی نشان می دهد.

مشاور راهبردی در امور سیاست‌گذاری و توانمندسازی حاشیه شهر مشهد گفت: مدل مثلث توسعه اقتصادی سبب رشد و توسعه کلانشهر مشهد شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مسعود درودی‌ در حاشیه مراسم افتتاحیه اولین «نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری و اقتصاد شهری مشهد» که در نمایشگاه بین المللی برگزار شد، اظهار کرد: هم زمان با ارائه مدل مثلث توسعه اقتصادی توسط استاندار خراسان رضوی شاهد همگرایی بسیار مطلوبی بین دستگاه های مختلف استانی در راستای توسعه و رشد شهر مشهد بوده ایم. تاکید استاندار خراسان رضوی مبنی بر پرهیز از اختلافات عقیدتی و سیاسی گام مهمی در جهت رشد و توسعه اقتصاد شهری است و این مهم موید اراده قوی برای توسعه اقتصادی کلانشهر مشهد است.
وی یادآور شد: در حال حاضر تمامی دستگاه های دخیل در ساماندهی پدیده حاشیه نشینی و مناطق کم برخوردار به خوبی زیر چتر حمایت استاندار قرار گرفته اند و این همگرایی بیش از پیش تقویت شده است البته امید می رود این همگرایی طی ماه های آینده تا پایان دولت تداوم داشته باشد.
وی تصریح کرد: اساسا سرمایه گذاری شهری در فضای رقابتی جهانی تعیین کننده جایگاه شهرها است و علی رغم تمام فرصت هایی که شهرها در طول یک فرصت تاریخی به دست می آورند، باز هم بسترهایی برای سرمایه گذاری در درون بافت شهری وجود دارد که جایگاه شهرها را در عرصه بین المللی نشان می دهد.
درودی عنوان کرد: از این رو برگزاری این نمایشگاه ها می تواند به مثابه کاتالیزور برای شکوفایی اقتصاد شهری مطرح باشد که فضای سرمایه گذاری را در بافت کلانشهرهایی همچون مشهد تسهیل و تسریع می کند. به نظر می رسد که ما می توانیم با ایجاد و خلق چنین نمایشگاه هایی هم مزیت های نسبی شهر مشهد را به مخاطبین و جامعه هدف مان که همان سرمایه گذاران هستند، بیشتر بشناسانیم و از سوی دیگر می توانیم توانایی هایمان را در خلق بسترهای سرمایه گذاری به سرمایه گذاران نشان دهیم.
مشاور راهبردی در امور سیاست‌گذاری و توانمندسازی حاشیه شهر مشهد خاطرنشان کرد: همکاری دستگاه ها و نهادهای دخیل و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در توسعه اقتصادی شهر مشهد مطلوب ارزیابی می شود، چرا که همگان بر این باور هستیم که در دورانی که نمی توانیم بر بودجه های دولتی تکیه کنیم، باید مسیر توسعه و رشدمان را از طریق جذب سرمایه گذار خارجی هموار سازیم

برچسب ها:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *