نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد:

شورای شهر از سیاست های تامین مالی شهرداری حمایت می کند

هم پوشانی عملکرد نهاد های مرتبط یکی از عوامل موثر بر رشد اقتصاد شهر است

به گزارش روابط عمومی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد،محمد حسین ودیعی در اولین نشست هم اندیشی معاونت اقتصادی شهرداری با مدیران شعب بانک های استان خراسان رضوی عنوان کرد: با توجه به اینکه رونق اقتصاد شهر یکی از اهداف اصلی شورای شهر است، به تبع همیشه در مواجه با طرح ها و لوایح پیشنهادی معاونت اقتصادی، سعی ما بررسی و حمایت از این لوایح و طرح ها بوده است.

وی افزود: تصمیم گیری شورای شهر در خصوص لوایح و طرح هایی که با هدف تامین منابع پروژه های بزرگ مقیاس یا مگا پروژه از سوی نهادهای مالی و پولی و معاونت اقتصادی پیشنهاد می شود، متاثر از نقش آن در توسعه و رشد اقتصادی شهر، افزایش ثروت، رفاه شهروندان، زائرین و مجاورین علی ابن موسی الرضا(ع) و  منافع هر دو طرف صورت میگیرد.

ودیعی با اشاره به اینکه بخشی از رفاه و آسایش شهروندان مرتبط با خدمات عمومی و بخش دیگر خدمات اقتصادی است بیان کرد: به دنبال این دو اصل اشتغالزایی، در آمد زایی، کاهش بزهکاری، امنیت و تمامی نیاز های امروز شهروندان و خانواده ها تامین می شود. هم پوشانی عملکرد نهاد های مرتبط یکی از عوامل موثر بر رشد اقتصاد شهر است،بسیاری از فعالیت های بزرگ اقتصادی دنیا در گروی وجود نهاد های مالی و بازار پول است در واقع این دو نهاد نقش بی بدیلی را در دنیای رقابت، تجارت و اقتصاد امروز ایفا می کند. 

وی در ادامه افزود: میتوان گفت عملکرد تمامی نهادهای مرتبط در زنجیره اقتصادی یک شهر نقش بسزایی در تحقق اهداف دارد ، طبیعتا اگر یکی از نهاد های مرتبط به دنبال منافع بیشتر، نهاد مقابل را تحت فشار قرار دهد، همه زنجیره ضرر خواهند کرد، حوزه اقتصاد شهر هم که بخش کوچکی از آن در شهرداری و مدیریت شهری است از این قائده مستثنا نمی باشد.

برچسب ها:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *