توافق مدیران شهری و مجلسی‌ها 1397/10/11

نشست رئیس مجلس با شهرداران کلان‌شهرها برای حل مشکلات شهرداری ها در بودجه ٩٨ برگزار شد.

در نشست رئیس مجلس با شهرداران کلانشهرها مسئله چگونگی توزیع سهم مالیات بر ارزش افزوده شهرداری‌ها مطرح شد که وعده ی بازگشت عوارض ارزش افزوده به شهرداری‌ها در سال ٩٨ روزنه‌ امیدی را پیش روی مدیران شهری باز کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد، دکتر رضا خواجه نائینی که روز گذشته به نیابت از شهردار در دیدار شهرداران کلان‌شهرها با رئیس مجلس شورای اسلامی حاضر شده بود، عنوان کرد: در این دیدار شهردارهای کلان‌شهرها به مشکلاتی که بودجه٩٨ در شکل فعلی برای اداره شهرها ایجاد کرده است، اشاره و درخواست کردند تا مجلس تغییرات لازم را دراین‌خصوص در بودجه ایجاد کند.
وی در ادامه افزود: همچنین در این دیدار مسائل بودجه‌ای کلان‌شهرها همچون توسعه حمل‌ونقل عمومی و ریلی، شهری و عوارض شهرداری‌ها بررسی شد. در این دیدار رئیس مجلس قول مساعد داد که تغییراتی در بودجه درراستای حل دغدغه‌های شهرداری‌ها اعمال شود. یکی از این تغییرات حل مسئله چگونگی توزیع سهم مالیات بر ارزش افزوده شهرداری‌ها بود.
خواجه‌نائینی تصریح کرد: همچنین شهرداران کلان‌شهرها با رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی دیدار داشتند که در آن جلسه پورابراهیمی نیز قول مساعد داد تا دیدگاه‌های شهرداری‌ها در بودجه٩٨ لحاظ شود.

برچسب ها:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *