در سال ۹۸ تنها شهرداری که توانست ۶۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای اتمام خط ۲ و ادامه خط ۳ منتشر کند شهرداری مشهد بود. 1399-04-17

نه بدهی به بانک داریم و نه نکولی برای بورس

اوراق مشارکت چهار ساله و مبلغ آن ۶۰۰ میلیارد تومان است که ۵۰ درصد سود و ۵۰ درصد اصل آن در سررسید توسط دولت تضمین شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سید محمد عنبری مدیر تامین مالی شهرداری مشهد عنوان کرد :۵۰ درصد هزینه های قطار شهری مشهد از طرف دولت تامین می شود و این امر فقط از طریق انتشار اوراق مشارکت برای خطوط قطار شهری محقق می شود.

وی افزود: شهرهایی می توانند اوراق مشارکت منتشر کنند که بدهی به بانک ها نداشته باشند و هیچ گونه نکولی در بورس و فرابورس نداشته باشند.

عنبری در ادامه بیان کرد: بر همین اساس شهرداری مشهد هرساله موفق به انتشار اوراق مشارکت جهت خطوط قطار شهری می شود. در سال ۹۸ تنها شهرداری که توانست ۶۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای اتمام خط ۲ و ادامه خط ۳ منتشر کند شهرداری مشهد بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مبلغ ۶۰۰ میلیارد تومان به حساب شهرداری مشهد واریز و آماده هزینه کرد در خطوط قطار شهری می باشد، این اوراق مشارکت چهار ساله و مبلغ آن ۶۰۰ میلیارد تومان است که ۵۰ درصد سود و ۵۰ درصد اصل آن در سررسید توسط دولت تضمین شده است.

برچسب ها:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *