رئیس اداره سرمایه گذاری های نوین شهرداری مشهد:

پروژه مقاوم سازی گذر فرهنگی گلستان تا یک سال آینده به بهره برداری می رسد

پروژه گذر فرهنگی گلستان در 2 فاز شامل طراحی و مقاوم سازی گذر و گسترش مسیرآن، در امتداد مسیر کال قره خان، بهسازی خواهد شد که امیدواریم با اتمام دو فاز مذکور و طبق برنامه زمانبندی، سال آینده شاهد بهره برداری از این پروژه باشیم.

به گزارش روابط عمومی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد، سید مهدی نعمتی خیرآبادی عنوان کرد: پروژه مقاوم سازی گذر فرهنگی گلستان به عنوان یکی از فرصت ها و ظرفیت های موجود شهر مشهد با هدف بهسازی، تجهیز و راه اندازی این گذر با استفاده از سرمایه گذاری بخش خصوصی، سال گذشته در دستور کار معاونت اقتصادی شهرداری مشهد قرار گرفت.این معاونت به عنوان حلقه اتصال مجموعه های دخیل در پروژه گذر فرهنگی گلستان اعم از معاونت خدمات شهری شهرداری، معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری، معاونت فنی و عمران شهرداری و شهرداری منطقه ١، در راستای بهبود وضعیت این گذر نسبت به شناسایی و معرفی سرمایه گذار-بهره بردار پروژه اقدام نمود.

وی با اشاره به آغازعملیات مقاوم سازی پروژه گذر فرهنگی گلستان، طی ماه های آینده، افزود: این پروژه در ۲ فاز شامل طراحی و مقاوم سازی گذر و گسترش مسیرآن، در امتداد مسیر کال قره خان، بهسازی خواهد شد که امیدواریم با اتمام دو فاز مذکور و طبق برنامه زمانبندی، سال آینده شاهد بهره برداری از این پروژه باشیم.

نعمتی به دلایل طولانی شدن روند اجرای پروژه اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به موقعیت خاص پروژه گذر فرهنگی گلستان و ابلاغ اخطارهای متعدد سازمان آتش نشانی در سال های گذشته، در ابتدا موضوع ایمنی پروژه در سطوح زیربنایی و رو بنایی مطرح شد. از همین رو بررسی وضعیت ایمنی زیرسطح گذر و تعیین حدود اقدامات فنی_تامینی مورد نیاز، ضمن اولویت موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی بیان کرد: مطالعات فنی پروژه گذر فرهنگی گلستان با اصول و دقت لازم انجام شده که زمان قابل توجهی را هم به خود اختصاص داد، به عنوان مثال در ٨ نقطه از این پروژه چاه های گمانه بعضا به عمق ١٠ متر حفر گردید و نهایتا پس از تکمیل مطالعات ژئوفیزیک و ژئوتکنیک توسط معاونت فنی و عمران شهرداری، سطح زیرین مسیر پیاده راه پروژه ایمن اعلام شد و صرفا بخشی از ساختمان های موجود در پروژه نیاز مبرم به تحکیم زیربنا دارد.

برچسب ها:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *