1397/05/05

گام بزرگ شهرداری مشهد در ساخت مسکن های ارزان قیمت

در حال حاضر هدف گذاری شهردار محترم مشهد در حوزه ساخت و ساز مسکن های ارزان قیمت رقمی بالغ بر 5 هزار واحد است که در این دوره و مدت 4 سال به بهره برداری خواهد رسید

معاون اقتصادی شهردار مشهد از آمادگی لازم جهت صدور پروانه رایگان در ازای همکاری کلیه نهادها و دستگاه ها مانند آستان قدس رضوی، بنیاد جانبازان، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و … با ارائه زمین برای تحقق پروژه مسکن ارزان قیمت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد، دکتر رضا خواجه نائینی ضمن اشاره به عملکرد شهرداری در دوره های گذشته عنوان کرد: با بررسی کارنامه مدیریت شهری در دوره قبلی می توان گفت هیچ گونه قرارداد مشارکتی در عرصه مسکن توسط شهرداری بسته نشده و تنها به حوزه های تجاری و اداری بسنده شده است.
لذا با توجه به اینکه دغدغه اصلی این معاونت رونق و توسعه مناطق شهری است اقدام به ارائه لایحه ساخت ۲۱۰۰واحد مسکونی ارزان قیمت به مساحت ۱۵۸ هزار و ۴۳۴ متر مربع و اعتبار ۵۴۳میلیارد و ۱۳۹ میلیون تومان در مناطق کم برخوردار شهر به شورا نمودیم، این پروژه با اختصاص سهم ۱۳درصدی به شهرداری تصویب و به بخش خصوصی واگذار گردید. تحقق این چنین پروژه ها مزیت های فراوانی از جمله جلوگیری از حاشیه نشینی، مقابله با ریزدانگی زمین ها، ایمن سازی و استحکام بناهای شهر را به دنبال دارد. پروژه ای که مزید کمک به اقشار آسیب پذیر در این مناطق خواهد بود.
وی افزود: تصویب دومین پروژه ساخت مسکن ارزان قیمت در منطقه شاملو افق روشن و گام موثر شهرداری در مبلمان شهری خواهد بود، امری که از اواخر سال گذشته با آغاز بکار پروژه های علویه با ۱۸۰ واحد و رسالت با ۲ هزار واحد عرصه را برای موفقیت پروژه های مشارکتی در حوزه مسکن را نمایان ساخته است.

خواجه نائینی در ادامه اظهار داشت: قریب به ۱۲ سال است قراردادهای مشارکتی در حوزه ی مسکن ارزان قیمت در شهرداری شکل گرفته و به دنبال آن قرارداد ۴ هزار واحد مسکونی که تاکنون بهره برداری از یک هزار و ۵۰۰ واحد تحقق یافته، در شهرداری بسته شده است که با توجه به پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی ۲۵۰۰ پروژه باقی مانده نوید بهره برداری از این پروژها در سال جاری را می دهیم.

خواجه نائینی در خصوص سیاست های شهرداری در بحث مسکن ارزان قیمت، بیان کرد: در حال حاضر هدف گذاری شهردار محترم مشهد در حوزه ساخت و ساز مسکن های ارزان قیمت رقمی بالغ بر ۵ هزار واحد است که در این دوره و مدت ۴ سال به بهره برداری خواهد رسید، پروژه ای که با اطمینان خاطر تاثیر بسزایی در کاهش قیمت تمام شده مسکن در مناطق و افزایش قدرت خرید شهروندان خواهد داشت.

معاون اقتصادی شهردار مشهد ضمن تاکید بر آمادگی این حوزه در امر مشارکت در ساخت و ساز مسکن خاطرنشان کرد: ما آمادگی لازم جهت مشارکت با نهادها و ارگان هایی که دارای زمین در بستر داخلی شهر می باشند را داریم. با توجه به قیمت های گزاف مسکن و عدم ایمنی منازل شهری، در هر منطقه از شهر با ارائه رایگان زمین و حمایت شهرداری در صدور پروانه ساخت، می توان به ایمن سازی و جلوگیری از ساخت و ساز املاک غیر مستحکم کمک نمود، همچنین این الگو برداری سبب ترویج زیباسازی منازل، افزایش ارزش منطقه ای و ایمن سازی شهر می گردد.

برچسب ها:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *