1398/02/16

اجرای پروژه های شهری با تهاتر و مشارکت بخش خصوصی

با مشارکت بخش خصوصی در احداث پروژه های شهری پرداخت هزینه های اجرایی پروژه ها به سرمایه گذاران، حداقل 20 درصد نقدی، 80 درصد غیر نقد از طریق واگذاری ملک با احتساب تخفیف 5 درصد و اعطای پروانه ساختمانی با تخفیف 18 درصد صورت می گیرد.
به گزارش روابط عمومی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد، رضا خواجه نائینی عنوان کرد: از ابتدای سال جاری شورای اسلامی شهر مشهد و مدیریت شهری اجرای پروژه های عمرانی و شهری را با مشارکت و تهاتر بخش خصوصی در دستور کار خود قرار داده است، امری که به واسطه آن کاهش پرداخت های نقدی، اشتغال زایی ، تسریع در اجرای پروژه ها و کسب رضایتمندی عمومی را بدنبال دارد.
 
وی در ادامه افزود: با جذب سرمایه گذار به صورت فراخوان، اجرای پروژه های شهری با تهاتر و مشارکت بخش خصوصی انجام می شود. از این رو پرداخت هزینه های اجرایی پروژه ها حداقل ۲۰ درصد نقدی، ۸۰ درصد غیر نقد از طریق واگذاری ملک با احتساب تخفیف ۵ درصد و اعطای پروانه ساختمانی با تخفیف ۱۸ درصد صورت می گیرد.
 
خواجه نائینی به بازگشایی و احداث پروژه خیابان کوشش تا خلج به عنوان نمونه ای از پروژه مشارکتی اشاره کرد و گفت: در فراخوان دوفوریتی پروژه خیابان کوشش تا خلج که به دستور شورای اسلامی شهر برگزار شد حدود یازده شرکت حضور یافتند که در نهایت شرکت ماشین و بتن آستان قدس نسبت به مشارکت در بازگشایی و احداث دو فاز خیابان کوشش تا خلج و خیابان کوشش تا کمربندی با اختصاص اعتباری بالغ بر ۲۳ میلیارد تومان در مدت زمان ۲۴ ماه موفق گردید.
 
وی با تاکید بر توجه شهردار در خصوص تحقق هرچه سریعتر پروژه ها، بیان کرد: پروژه مذکور توسط کمیته نظارتی بررسی و با همکاری معاونت اقتصادی، شهرداری منطقه ۷ و شرح خدمت معاونت فنی و عمران آغاز شد. با اجرای این پروژه انتهای خیابان کوشش به کمربندی متصل می گردد و کاهش بارترافیکی منطقه را که بسیار حائز اهمیت است و سهولت در امر دسترسی شهروندان به منطقه سیدی و مجموعه تفریحی هفت حوض را به دنبال خواهد داشت.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *