سرپرست معاونت اقتصادی شهرداری مشهد اعلام کرد: 1399-08-18

افزایش حجم و سرعت پروژه های شهری با بهره گیری از منابع غیر نقد

تاکنون حدود ۱۰ هزارمیلیارد ریال پروژه توسط معاونت اقتصادی در سطح شهر با روش تامین مالی نقد و غیر نقد صورت پذیرفته و عمدتا با رویکرد پروژه‌های زیرساختی در راستای تسهیل در حمل و نقل شهری نظیر ساخت پارکینگ و تقاطع های غیر همسطح تامین مالی شده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد، مهدی حاتمی، عنوان کرد: پروژه تقاطع غیر همسطح خلیج فارس (بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی- بلوار مجیدیه) ماه گذشته در کمیسیون ماده ۱۳ مورد بررسی قرار گرفت و قرارداد این پروژه به مبلغ ۷۹۰میلیارد ریال با شرکت ساختمانی ریتون منعقد گردید. نحوه تامین مالی پروژه مذکور به صورت ۴۰ درصد نقد و۶۰ درصد غیر نقد می باشد که شامل واگذاری املاک، پروانه و مجوزات ساختمانی است.

وی افزود: این نوع قراردادهای تامین مالی در واقع روش نوینی در چرخش منابع مالی و تسریع در اجرای پروژه های هدف ایجاد می‌کند و با فعال شدن چرخه منابع غیر نقد شهر، حجم پروژه های شهری نیز افزایش می یابد.

 

سرپرست معاونت اقتصادی شهرداری مشهد با تاکید بر اعمال روش تامین مالی نقد و غیر نقد در بسیاری از پروژه های شهری در دوره پنجم شورای اسلامی شهر گفت: این شیوه تامین مالی در پروژه های متعددی مانند تقاطع چهار سطحی آزادگان، تقاطع های غیر همسطح خلیج فارس و مصلی ، پارکینگ های زیرسطحی مجد، آزادی و میدان شهدا و پروژه بازگشایی محور خلج-کوشش به کار گرفته شده است.

 

وی به دلایل اجرای به موقع پروژه هایی مانند تقاطع چهارسطحی آزادگان اشاره کرد و بیان داشت: اجرای پروژه های شهری با شیوه تامین مالی نقد و غیر نقد منوط بر برگزاری مشترک فراخوان جذب پیمانکار و انعقاد قرارداد تامین مالی پروژه ها توسط معاونت های اقتصادی و عمران و حمل و نقل شهری می باشد که با توجه به وضعیت موجود اقتصادی و افزایش قیمت ها، تامین مالی به موقع پروژه ها تاثیر مثبتی در اجرای آن توسط پیمانکاران خواهد داشت، از این رو با تحقق تامین مالی نقد و غیر نقد پروژه ها در اسرع وقت توسط معاونت اقتصادی شاهد افزایش سطح پیشرفت فیزیکی پروژه های در دست اقدام هستیم.

 

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: تاکنون حدود ۱۰ هزار میلیارد ریال پروژه توسط معاونت اقتصادی شهرداری مشهد در سطح شهر با روش تامین مالی نقد و غیر نقد و عمدتا با رویکرد پروژه‌های زیرساختی در راستای تسهیل در حمل و نقل شهری نظیر ساخت پارکینگ و تقاطع های غیر همسطح تامین مالی شده است.

برچسب ها:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *