شهردارمشهد، در مراسم کلنگ زنی 2120 واحد مسکونی در منطقه کم برخوردار رسالت 1397/10/15

اولویت مدیریت شهری ایجاد نظم و رونق اقتصادی در شهر با رفع تبعیض حاشیه و متن است

البته باید به این نکته توجه داشته باشیم که شهرداری به تنهایی نمی تواند اینکار را انجام دهد و همه دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی باید هر کدام گوشه ای از کار را بگیرند .

به گزارش معاونت اقتصادی شهرداری مشهد، محمدرضا کلائی در مراسم کلنگ زنی ۲۱۲۰ واحد مسکونی در منطقه کم برخوردار رسالت که با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه مشهد، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای شهر و مدیران شهری برگزار شد، افزود: اجرای اینگونه پروژه ها که ابتدا با هدف بستن حریم شهر و جلوگیری از توسعه حاشیه نشینی تنها با احداث واحدهای مسکونی انجام می شد، اما اکنون کاملتر شده و در کنار مقاوم سازی به تکامل رسیده و سرانه های خدماتی از جمله سرانه های آموزشی، بهداشتی، فرهنگی و اقتصادی را نیز در خود جای داده که الگوی مناسبی در حاشیه شهر است.

وی اضافه کرد: شهر مشهد به دلیل عناصری همچون ترافیک، مباحث کالبدی و تکنولوژیک به متن و حاشیه تبدیل شده که اکنون گسترده شده است و اگر این مناطق را حاشیه و متن می دانیم به این دلیل است که گفتگوی این دو محدوده با هم قطع شده است.

کلائی با بیان اینکه می خواهیم گفتگوی میان متن وحاشیه را برقرار کنیم، اظهار کرد: به دنبال این هستیم با برقراری گفتگوی میان محلات مناطق حاشیه و متن به ساکنان محلات حاشیه نشین عزت نفس بدهیم و کاربری هایی را در این محدوده ها تعریف کنیم که رفت و آمد در این مناطق ایجاد کرده و به افراد حس تعلق ببخشد و به دنبال آن گفتگو برقرار شود.

وی ادامه داد: کاربری ها و پروژه هایی در شهر اجرا شده مانند صدمتری که شهر را به دو قسمت حاشیه و متن تقسیم کرده است لذا این محدوده به پروژه ها و برنامه ریزی هایی نیاز دارد که مانند چسب زخم عمل کرده و این دو محدوده را به متصل کنند. شهردار مشهد تصریح کرد: البته باید به این نکته توجه داشته باشیم که شهرداری به تنهایی نمی تواند اینکار را انجام دهد و همه دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی باید هر کدام گوشه ای از کار را بگیرند .

کلائی با اشاره به اینکه یکی از سیاست های ما دراین دوره مدیریت شهری توسعه گفتگو میان حاشیه و متن است، گفت: برای تحقق این موضوع در اجرای پروژه ها به ویژه پروژه های بزرگ مقیاس نگاهی نیز به حاشیه شهر و مناطق کم برخوردار خواهیم داشت. کلائی افزود: تاکید می کنم بدون تردید و دوباره تاکید می کنم اولویت اول مدیریت شهری ایجاد نظم و رونق اقتصادی در شهر با رفع تبعیض حاشیه و متن است.

برچسب ها:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *