سرپرست معاونت اقتصادی شهرداری مشهد از احداث ۱۵۰ سازه هوشمند با ارزشی بالغ بر۳۶۰ میلیارد ریال طی یکسال آینده خبر داد. 1399-07-28

تصویب لایحه مجوز انعقاد قرارداد پروژه سرمایه گذاری المان های هوشمند شهری در سطح شهر مشهد

این سازه ها قابلیت نصب آنتن های میکرو BTS مخابراتی، شارژ دستگاه های هیبریدی و سایر بسترهای مربوط به سیستم های IOT را دارا می باشند.

به گزارش روابط عمومی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد، مهدی حاتمی در این خصوص عنوان کرد: لایحه ساخت المان های هوشمند شهری در راستای تحقق رویکرد (مشهد شهر هوشمند شهر امید و زندگی) در صد و نهمین جلسه صحن علنی شورای اسلامی مصوب گردید که بر اساس آن تعداد ۱۵۰ سازه هوشمند با ارزشی بالغ بر۳۶۰ میلیارد ریال و در بازه زمانی یکسال توسط سرمایه گذار بخش خصوصی احداث می شود.

وی افزود: همچنین این سازه ها با هدف یکپارچه سازی، توسعه و ارائه خدمات الکترونیک، ۱۶ عملکرد حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات از جمله شارژ کارت شهروندی، cashless های بانکی، اینترنت بی سیم، شارژ سریع دستگاه های دیجیتال، وب کیوسک اطلاع رسانی خدمات و کسب و کارهای شهری، سیستم پایش و اعلام میزان آلاینده های محیط زیست و…. را در اختیار شهروندان، زائرین، فعالان محلی حوزه کسب و کار و شرکت های حوزه مخابرات و IT قرار خواهد داد.

حاتمی با اشاره به ویژگی سازه های هوشمند مذکور و تاثیر بسزای آن در ارتقا کیفیت خدمات مربوطه بیان داشت: این سازه ها قابلیت نصب آنتن های میکرو BTS مخابراتی، شارژ دستگاه های هیبریدی و سایر بسترهای مربوط به سیستم های IOT را دارا می باشند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: قرارداد پروژه احداث المان های هوشمند شهری به همت معاونت اقتصادی شهرداری مشهد و با همکاری سازمان فناوری و ارتباطات و سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری منعقد می گردد و امیدواریم نخستین نمونه های این سازه ها پیش از پایان سال به بهره برداری برسد.

برچسب ها:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *