1398/02/28

توجه به زائران و مجاوران در اجرای طرح هایی از قبیل «خیابان فرهنگ، هنر و غذا» در مشهد

رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکت‌های شورای شهر مشهد تاکید کرد: مدیریت شهری در اجرای چنین طرح هایی از قبیل «خیابان فرهنگ، هنر و غذا» به ایجاد اوقات فراغت برای شهروندان مشهدی و زائران امام رضا(ع) توجه دارد.

به گزارش روابط عمومی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد، احمد نوروزی، در حاشیه بازدید از «خیابان فرهنگ، هنر و غذا» افزود: رویکرد شورا در ارتباط با چنین مسائلی این است که دو هدف دنبال شود، آنکه برای اوقات فراعت شهروندان برنامه‌ریزی صورت پذیرد و دوم این که به دنبال برنامه‌ریزی برای اوقات فراعت زائران است.
وی با تاکید بر اینکه اگر برای اوقات فراعت زائرانی که در مشهد حضور دارند برنامه‌ریزی صورت نگیرد، ماندگاری آن‌ها نیز در مشهد کاهش خواهد داشت، افزود: نتیجه آن‌ها کاهش بازده سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در حوزه هایی از قبیل اقامت، پذیرایی و تفریحی خواهد شد و ما نیز در تلاشیم با انجام برنامه‌ریزی برای اوقات فراغت زائران، ماندگاری آن‌ها را در شهر افزایش دهیم و در نهایت به اشتغال‌زایی و گردش اقتصاد در مشهد برسیم.

نوروزی با اشاره به برپایی چنین خیابان هایی در سراسر دنیا، گفت: امیدواریم با گسترش این خیابان و خیابان های دیگری به مانند آن، بتوانیم حضور کسب و کارهای خانگی را نیز در چنین رویدادهایی افزایش دهیم.
عضو شورای شهر مشهد، افزود: شهرداری و شورای اسلامی شهر در تلاش هستند تا بتوانند سرمایه‌گذاران بیشتری را جذب مشهد کنند و به همین دلیل بسته مشوق‌های سرمایه‌گذاری را در شورای شهر به تصویب رساندیم و تسهیلاتی را برای مجموعه های چند منظوره‌ای که علاوه بر رویکرد تجاری خدمات مورد نیاز شهروندان را نیز تامین کنند، در نظر گرفته ایم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *