1398/02/31

خیابان فرهنگ، هنر و غذا، محلی برای تعامل، گفت و گو و گسترش فرهنگ رواداری

رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای شهر مشهد تاکید کرد: شورای شهر پنجم در بحث گسترش همدلی، تعامل مردم با یکدیگر و مردم داری برنامه های جامعی را در مناسبت های مختلف تدارک دیده که خیابان فرهنگ،هنر و غذا مثال بارز آن است.

به گزارش روابط عمومی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد، رمضانعلی فیضی، در حاشیه بازدید ازخیابان فرهنگ، هنر و غذا عنوان کرد: این برنامه در راستای تداوم برنامه های قبلی خیابان غذا با گسترده‌گی و تنوع بیشتری برگزار شده است و از نظر تعاملات اجتماعی به لحاظ رونق کسب کارهای سنتی در حقیقت محلی برای تعامل، گفت و گو و گسترش فرهنگ رواداری می باشد.

می توان گفت این رویداد و رویدادهای مشابه آن در رویه های خوب شهروندی از جمیع جهات واز حیث مسائل فرهنگی، اجتماعی، شهروندی و اقتصادی بسیار مفید واقع شده است. خوشبختانه حدود یک سال است که مدیریت شهری در دوره ی جدید به طور جدی این دست برنامه ها را در دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود: شورای شهر پنجم در بحث گسترش همدلی، تعامل مردم با یکدیگر و مردم داری برنامه های جامعی را در مناسبت های مختلف تدارک دیده است که خیابان فرهنگ،هنر و غذا مثال بارز آن است. همچنین شاهد برگزاری سفره های همدلی در مناطق سیزدهگانه شهر هستیم که امیدواریم فراگیر شود و سبب ایجاد فضاهایی از جمله فضای زیست شبانه، فراهم آوردن فرصتی برای گسترش اوقات فراغت سالم و زمینه ای برای شور و نشاط شهروندان شود.

این عضو شورا نیاز شهرمشهد در تنوع بخشی و گسترش برنامه های تفریحی را الزام دانست و بیان کرد: به طبع این چنین برنامه ها در سطح شهر از استقبال چشمگیر شهروندان برخوردار است . امری که هر ساله همزمان با برگزاری رویدادهای مناسبتی در سطح شهر با آن مواجه می شویم. این مشارکت و استقبال شهروندان نیازمند ایجاد دائمی زمینه لازم از سوی مدیریت شهری و شورا است، تا شهری زنده، بالنده و همراه با شورو نشاط داشته باشیم.

فیضی در پایان خاطرنشان کرد: رویداد خیابان فرهنگ، هنر و غذا در مقایسه با برنامه های مشابه بسیار قوی تر اجرا شده است، چرا که ابعادش هم گسترده تر بود. در حال حاضرتلفیق فرهنگ هنر و غذا در کنار هم و ارائه غذای سنتی، ایجاد فضاهای تفریحی حضور پرشور شهروندان شده است و این رویداد همچنان جای رشد دارد که با تلاش معاونت اقتصادی و سازمان فرهنگی و اجتماعی به اطمینان موفق تر اجرا خواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *