رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد: 1398-07-09

سرمایه‌گذاری شهری، ابزار اصلی کاهش معضلات اجتماعی است

رئیس کمیسیون حقوقی املاک و قراردادهای شورای اسلامی شهر مشهد در اولین نشست تخصصی «نقد و بررسی دستاوردهای اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مدیریت شهری در پنجمین دوره شورا» ریشه بسیاری از معضلات اجتماعی را در بیکاری دانست و گفت: کلید حل بیکاری در سرمایه‌گذاری هدفمند و جهت‌دار است.

به گزارش روابط عمومی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد، سید محسن حسینی پویا در این جلسه با تأکید بر اینکه شایسته شهر معنوی مشهد نیست که در انواع آسیب‌های اجتماعی به‌ویژه طلاق آمار بالایی داشته باشد افزود: در شورای پنجم به دنبال تغییر نگرش به سرمایه‌گذاران و کارآفرینی بوده‌ایم و این رویکرد فرهنگی ما همچنان پابرجاست. باید از نگاه ابزاری یا آمیخته با تکبر و بدبینی به سرمایه‌گذاران پرهیز کرد.

وی بابیان اینکه شفافیت در قراردادها از موارد تأکید ما بوده است ادامه داد: در مدت فعالیت در شورا همواره بر اصلاح و نظارت و تنظیم اصولی قراردادها بر مبنای منطق و علم اقتصاد برای پیشگیری از بروز مشکلات تأکید داشته‌ایم، ضمن اینکه نصب تابلوهای روزشمار پروژه‌های جدید به دلیل تأکید ما بر زمان‌بندی دقیق و پرهیز از اسراف منابع است و البته به دنبال آنیم که مردم پرسشگر باشند و در برابر تا خیرات احتمالی حقوق خود را از ما مطالبه کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورا خاطرنشان کرد: باوجود رکود اقتصادی دو سال اخیر بازهم وضعیت جذب سرمایه مشهد از میانگین سایر کلان‌شهرها بیشتر است. البته جذب سرمایه‌گذار خارجی مستلزم شفافیت امور اداری و رفع معضلاتی است که پیش‌ازاین سبب شده بسیاری از پروژه‌ها در شهر قفل شوند.

نوروزی همچنین بر پویایی شهروندان در برخورد با تخلفات و انحرافات سرمایه‌گذاران، پیمانکاران و مدیران شهری تأکید کرد و از عموم شهروندان دعوت کرد با استفاده از ابزارهای ارتباطی آنلاین با اعضای شورای شهر که از طریق سایت شورا در دسترس عموم قرار دارد نظرات و پیشنهاد‌های و انتقادات خود را برای اجرای بهتر برنامه‌های توسعه و آبادانی شهر مطرح کنند.

برچسب ها:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *