اضافه شدن ۱۵۰ هزار تخت اقامتی به بافت پیرامون حرم مطهر با بهره برداری از ۴۰۰ پروژه تعریف شده

شهردار منطقه ثامن مشهد در اولین نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری و اقتصاد شهری خبر داد؛

طی آسیب شناسی انجام شده در حوزه سرمایه گذاری در این منطقه، ۲۶ پروژه که مشکلاتی با شهرداری داشتند شناسایی و مسائلشان رفع شد و عملا ۱۵۰۰ میلیارد تومان فرصت سرمایه گذاری جدید در قالب حل مشکلات سرمایه گذاران ایجاد شد.

شهردار منطقه ثامن مشهد گفت: با بهره برداری از ۴۰۰ پروژه سرمایه گذاری تعریف شده و در دست اجرا در منطقه ثامن، ۱۵۰ هزار تخت اقامتی به ظرفیت بافت پیرامون حرم مطهر افزوده می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری مشهد، مصطفی نعمتی در حاشیه بازدید از اولین نمایشگاه فرصت های ‌سرمایه گذاری و اقتصاد شهری مشهد، اظهار کرد: در منطقه ثامن حدود ۴۰۰ پروژه سرمایه گذاری تعریف شده است که با اجرای کامل و بهره برداری از آنها، ۱۵۰ هزار تخت اقامتی به ظرفیت اقامت زائران در اطراف حرم مطهر رضوی افزوده خواهد شد.

وی ادامه داد: پروژه های مسکونی متعددی نیز در اطراف حرم مطهر در حال اجراست که با بهره برداری از این ۱۲ هزار واحد مسکونی، جمعیت ۵۲ هزار نفری یعنی معادل جمعیت قبلی منطقه سابق در آنها سکونت خواهند کرد.

نعمتی اذعان داشت: طرح بهسازی بافت فرسوده پیرامون حرم مطهر شامل زیرساخت ها و پروژه ها، ۵۲ درصد پیشرفت فیزیکی و از نظر زیرساخت ها یعنی هم به تنهای ۶۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی خاطرنشان کرد: در دو سال گذشته، پیشرفت فیزیکی زیرساخت های طرح به صورت میانگین در هر سال ۵.۶ درصد بوده است اما این رقم در ۱۰ سال قبل از آن، به ازای هر سال به طور میانگین تنها یک و سه دهم درصد بوده است.

شهردار منطقه ثامن گفت: طی آسیب شناسی انجام شده در حوزه سرمایه گذاری در این منطقه، ۲۶ پروژه که مشکلاتی با شهرداری داشتند شناسایی و مسائلشان رفع شد و عملا ۱۵۰۰ میلیارد تومان فرصت سرمایه گذاری جدید در قالب حل مشکلات سرمایه گذاران ایجاد شد.

نعمتی افزود: این نمایشگاه فرصتی برای شناساندن فرصت های سرمایه گذاری موجود در شهر و مدیریت شهری به علاقمندان و سرمایه گذاران و آشنایی با نقطه نظرات سرمایه گذاران جهت ادامه راه با خطای کمتر می باشد.

شایان ذکراست نخستین نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری واقتصادشهری از۱۲تا۱۶آذرماه درمحل نمایشگاه بین المللی مشهدبرگزارمی شود. 

برچسب ها:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *