مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی در بازدید از اولین نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری و اقتصاد شهری؛

نیازمند تعریف بسته های سرمایه گذاری در حوزه سوغات زیارت هستیم

مشهد، سالانه مقصد گردشگری بسیاری از مسلمانان جهان بوده که برای زیارت حرم مطهر رضوی به این شهر سفر می کنند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی گفت: نیازمند تعریف بسته های سرمایه گذاری در حوزه سوغات و گردشگری زیارت هستیم.

به گزارش روابط عمومی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد، جعفر مروارید در حاشیه بازدید از اولین نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری و اقتصاد شهری خاطرنشان ساخت: در سالی که مزین به نام رونق تولید است، برگزاری اولین نمایشگاه برای ارائه فرصت های سرمایه گذاری به علاقمندان در حوزه شهری، قدم مبارکی بوده که باید تبدیل به فرهنگ شده و در سال های آینده نیز با قوت بیشتر ادامه یابد.
وی افزود: لازم است از سرمایه گذاران بخش خصوصی داخلی و خارجی بیشتری برای حضور در این نمایشگاه دعوت به عمل آید زیرا مشهد، سالانه مقصد گردشگری بسیاری از مسلمانان جهان بوده که برای زیارت حرم مطهر رضوی به این شهر سفر می کنند پس یقینا با وجود امنیت بالای این شهر، مورد توجه سرمایه گذاران کشورهای دیگر نیز جهت اجرای پروژه های مختلف می باشد که باید به خوبی از این ظرفیت استفاده کنیم.
مروارید با تاکید بر اینکه مدل نمایشگاه باید مبتنی بر معرفی پروژه ها و فرصت های سرمایه گذاری برای انعقاد قرارداد در روز پایانی آن باشد، تصریح کرد: دو مدل از پارک های در دست احداث توسط شهرداری مشهد نیز در این نمایشگاه نیز معرفی شده بود که احداث اینگونه پارک های موضوعی، که توسعه فضای سبز همراه با نگاه فرهنگی می باشد، از نیازهای شهر مشهد است.
وی گفت: نیازمند تعریف بسته های جدید سرمایه گذاری در حوزه سوغات زیارت و همچنین گردشگری زیارت هستیم که جای آن در نمایشگاه خالی بود.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی با اشاره به مشوق های مدیریت شهری به مجتمع های با کاربری مختلط نیز عنوان کرد: یقینا ارایه مشوق به ساخت این پروژه ها، می تواند کمک شایانی برای افزایش سرانه های مورد نیاز از جمله سرانه فرهنگی و هنری در نقاط مختلف شهر شود. 

برچسب ها:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *