معاون اقتصادی شهردار مشهد مقدس دراولین دوره آموزشی آشنایی با سرمایه گذاری خارجی : 1397/05/12

اولویت ما افزایش آگاهی مدیران شهری در زمینه های اقتصادی است

اولویت ما افزایش آگاهی مدیران شهری در زمینه های اقتصادی است

به گزارش روابط عمومی معاون اقتصادی شهردار مشهد، دکتر رضا خواجه نائینی در نخستین دوره آموزشی آشنایی با سرمایه گذاری خارجی اظهار داشت: سیاست های شهرداری مشهد در دوره جدید افزایش آگاهی های مدیران در حوزه های اقتصادی است.
معاون اقتصادی شهردار مشهد با بیان این که دوره آموزشی سرمایه گذاری خارجی سومین دوره از دوره های آموزشی برنامه ریزی شده در معاونت اقتصادی شهرداری مشهد است ادامه داد: شهرداری متولی اقتصاد شهر و اقتصاد شهرداری است و ما به عنوان معاونت اقتصادی این نهاد متولی اقتصاد شهر و رونق بخشی هستیم و باید در راستای افزایش اطلاعات مدیریت شهری تلاش کنیم.
وی گفت: دوره آموزشی بعدی که با هدف افزایش آگاهی و اطلاعات مدیران به همت معاونت اقتصادی شهرداری برگزار می شود در زمینه بازار سرمایه و روش های تامین مالی است.
وی عنوان کرد: با سازمان سرمایه گذاری کشور تفاهم نامه ای در زمینه های آموزشی، اعزام و پذیرش هیئت های خارجی و جذب سرمایه گذار منعقد کرده ایم و درخواست برگزاری بسته های آموزشی در این زمینه را ارائه کردیم.
وی با اشاره به این که دو هفته آینده در زمینه فاینانس ها و وام های بین المللی دوره آموزشی خواهیم داشت افزود: شاید اینگونه به نظر بیاید که با وجود شرایط فعلی قیمت دلار برگزاری این دوره ها کارکرد مناسب را ندارد؛ لازم میدانم یادآوری کنم در سال ۹۱بحث چنین دوره هایی بود اما استقبال نشد، و با ظهور برجام متاسفانه به دلیل عدم وجود برنامه های سرمایه گذاری خارجی متحمل ضررهای زیادی شدیم.
نائینی با تقسیم سرمایه گذاری خارجی به دو بخش خرد و کلان بیان کرد: در حوزه سرمایه گذاری های کلان خارجی ممکن است مشکلاتی باشد اما در زمینه سرمایه گذاری های خرد خارجی باید به جد ورود پیدا کنیم.
وی افزود: تعداد زیادی از کشورهایی مثل عراق، افغانستان، پاکستان و غیره آمادگی خود را در این زمینه اعلام کردند که ممکن است انگیزه تمامی آنها مادی نباشد و تنها به دریافت اقامت و سایر انگیزه های مذهبی در کشور ایران به عنوان کشور شیعی بسنده کنند.
وی اظهار داشت: در همین شرایط کنونی باغ گیاهشناسی توسط یک سرمایه گذار عربستانی عراقی الاصل و سه هتل پنج ستاره توسط سرمایه گذاران کویتی در حال ساخت بوده و این امر گویای پتانسیل بالای شهر مشهد است.
وی یادآور شد: افزایش آگاهی می تواند منجر به بهره گیری از حداقل سرمایه گذاری های خرد خارجی در شهر شود.

برچسب ها:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *