رییس کمیسیون اقتصادی شورای شهر مشهد در همایش ملی بازآفرینی فضاهای شهری: ۱۳۹۷/۰۷/۲۶

موفقیت تسهیل‌گران با جلب اعتماد و مشارکت مردم محلات تحقق یافتنی است

مشکل اصلی ما بی اعتمادی مردم به مدیران است. باید مردم به تسهیل‌گران اعتماد نمایند وگرنه این گروه نیز موفق نمی‌شوند. شما تسهیل‌گران باید در روضه و عروسی مردم محله شرکت کنید و در میان مردم باشید و با آنها زندگی کنید.

 رییس کمیسیون اقتصادی شورای شهر مشهد گفت: دفاتر تسهیل‌گری در صورتی موفق خواهند بود که بتوانند اعتماد مردم محله را جلب نمایند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، احمد نوروزی در همایش ملی بازآفرینی فضاهای شهری که به همت معاونت اقتصادی در تالار شهر برگزار شد، بیان کرد: خرسندم که موضوع تسهیل‌گری بعد از سال‌ها اینگونه مورد توجه قرار گرفته و از اولویت‌های مدیریت شهری شده است.
وی افزود: نکته مهم این‌جاست که تسهیل‌گری می‌خواهد به همه مسائل از جمله مقاوم‌سازی مسکن، موضوعات اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی محله رسیدگی نماید.
نوروزی با بیان این مطلب که با اگر چه ایران یک درصد جمعیت جهان را داراست اما ۶ درصد تلفات زلزله جهان مربوط به این کشور است، ادامه داد: پول‌های هنگفتی بعد از هر زلزله، برای کمک به آسیب‌دیدگان زلزله جمع‌ می‌شود، هزینه‌هایی که مبلغ کمی از آن نیز برای مطالعات کاهش اثرات بلایای طبیعی در آینده صرف نمی‌گردد و سپس همه چیز به فراموشی سپرده می‌شود.
وی بیان داشت: مشکل ما پول نیست بلکه مشکل ضعف مدیریت و برنامه است که از این پول و بودجه موجود چگونه استفاده شود.
ورود دفاتر تسهیل‌گری به موضوعات فرهنگی، اجتماعی و مقاوم‌سازی مسکن در محلات مشهد
رییس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای شهر مشهد عنوان کرد: سازمان بازآفرینی شهری شهرداری مشهد باید وضعیت نابهنجار زندگی یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از شهروندان در مناطق پیرامونی و کم برخوردار شهر را ترسیم نماید.
نوروزی تاکید کرد: مشکل اصلی ما بی اعتمادی مردم به مدیران است. باید مردم به تسهیل‌گران اعتماد نمایند وگرنه این گروه نیز موفق نمی‌شوند. شما تسهیل‌گران باید در روضه و عروسی مردم محله شرکت کنید و در میان مردم باشید و با آنها زندگی کنید.
وی افزود: کار شما در گام نخست نباید برای کسب درآمد باشد بلکه باید با این هدف باشد که کاری مقدس در حال انجام است که در کنارش درآمدی هم نهفته است. در تعامل با مردم باید به بهترین تعامل بیاندیشید. هیچ وقت نباید ناامید شوید.
نوروزی اظهار داشت: همین مردم محرومی که شما در کنار آنها قرار می‌گیرید اگر شهرداری و همه بانک‌ها هم اراده کنند هرگز نمی‌توانند قلعه آبکوه، قلعه وکیل آباد و … را بخرند اما اگر مردم بخواهند و مشارکت نمایند با دست خالی هم می‌شود در حوزه بازآفرینی شهری حماسه آفرید.

برچسب ها:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *