نخستین اوراق مشارکت سال ۹۹ توسط شهرداری مشهد انتشار یافت؛ 1399-04-14

‌انتشار ۶۰۰میلیارد تومان اوراق‌مشارکت خط۲ و۳قطار شهری

امیدواریم تا پایان سال ۲۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت شامل ۱۰۰۰ میلیارد تومان جهت خط۳قطار شهری، ۱۰۰۰ میلیارد تومان جهت احیای بافت فرسوده اطراف حرم مطهر و ۵۰۰ میلیارد تومان دیگر جهت نوسازی ناوگان حمل‌و نقل شهری منتشر کنیم

نخستین اوراق مشارکت سال ۹۹ توسط شهرداری مشهد انتشار یافت؛

‌انتشار ۶۰۰میلیارد تومان اوراق‌مشارکت خط۲ و۳قطار شهری

مدیرتامین مالی شهرداری مشهد از انتشار آخرین اوراق باقی مانده از سهمیه بودجه ۹۸ کل کشور توسط شهرداری مشهد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد،سید محمدعنبری، مدیر تامین مالی شهرداری‌مشهد عنوان کرد:همزمان با دهه کرامت شهرداری مشهد موفق به انتشار مجدد و فروش اوراق مشارکت به ارزش ۶۰۰میلیارد تومان به ضمانت وعاملیت بانک صنعت ومعدن و پذیره نویسی و بازارگردانی تامین سرمایه امین و لوتوس‌پارسیان‌شد.

وی افزود: ۳۰۰میلیارد تومان از این اوراق متعلق به تکمیل و توسعه خط ۲قطار شهری و ۳۰۰ میلیارد تومان دیگر متعلق به خط ۳قطار شهری می باشد.

عنبری با اشاره به اینکه مشهد تنها کلانشهری است که در سال ۹۹ اقدام به انتشار اوراق مشارکت نموده، بیان کرد: این افتخاری برای شهر مشهد است که توانستیم در سایه همدلی و کمک های قابل توجه بانک مرکزی، بانک صنعت و معدن، وزارت کشور(سازمان شهرداری ها)،سازمان برنامه و بودجه، استانداری، شرکت تامین سرمایه امین و لوتوس پارسیان ‌و… اوراق مشارکت باقی مانده از سهمیه بودجه ۹۸ کل کشور را به اتمام و انتشار ثانویه برسانیم.
وی‌در‌ادامه گفت: در نظر داریم طی مذاکرات انجام شده با بانک ملی تا پایان ماه حدود ۸۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت احیای بافت فرسوده اطراف حرم به ضمانت و عاملیت این بانک را به اتمام رسانده و منتشر کنیم.
مدیرتامین مالی شهرداری مشهد تصریح کرد:در شرایطی که بحران کرونا در حوزه های سرمایه گذاری سایه افکنده است شهرداری‌مشهد ابزارهای مالی چون اوراق مشارکت را به جد دنبال کرده تا در پروژه های عمرانی توقف‌و خللی ایجاد نشود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین امیدواریم تا پایان سال ۲۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت شامل ۱۰۰۰ میلیارد تومان جهت خط۳قطار شهری، ۱۰۰۰ میلیارد تومان جهت احیای بافت فرسوده اطراف حرم مطهر و ۵۰۰ میلیارد تومان دیگر جهت نوسازی ناوگان حمل‌و نقل شهری منتشر کنیم.

برچسب ها:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *